top of page

ZAHRANIČNÍ

INVESTICE

Chorvatsko má zhruba 4,25 mil tuzemských obyvatel, však dle údajů zde přechodně bydlí další 4 mil. cizinců. V letním období se tedy hustota populace téměř zdvojnásobí. Nejvýhodnější a také nejstabilnější investicí v Chorvatsku jsou nemovitosti či projekty spjaté s cestovním ruchem (prázdninové rezidence, ubytování a komerce v plážové oblasti).

Pokud se zaměříme na rezidenční investice např. v Záhřebu, jediném zdejším velkoměstě, získáme obdobné výnosy jako v Praze. Výrazně si však připlatíte za nemovitostní služby.

Pokud v této krásné a oblíbené zemi hledáte investiční příležitosti bez starostí, můžete se na nás obrátit. Stejně tak i v případě, pokud zde hledáte české zástupce se znalostí trhu a chorvatského jazyka.

 

Polantis-Europe_Map-3D.png

Srbsko je asi jednou s nejzajímavějších lokalit v Evropě, co se nemovitostí týče. Představuje však také jistá rizika, které nelze opomenout. Pokud máme být konkrétnější, jedinou investiční příležitostí je hlavní město Bělehrad. To sčítá i s aglomerací okolních částí města ca. 1,7 mil. obyvatel. Hlavní město nabízí 33% celkové pracovní nabídky v zemi, 72% obyvatel využívá nájemní bydlení a pouze každý desátý občan do 30 let si může dovolit nesdílené bydlení. 

Výnosy z nájemních domů v užším centru města dosahují k 10% ročního zhodnocení. Akviziční ceny se pohybují okolo 1 mil. Euro za dům o 12 bytech. 

Riziko investice je nepřítomnost EU v zemi a vlastní měna, která zažila devalvaci. Dále je zde překážkou jazyková bariéra. 

Pokud v Srbsku hledáte vhodné investice či věříte v budoucí růst a rapidní zhodnocení, neváhejte se na nás obrátit. Disponujeme znalostí lokálních trhů a srbského jazyka.

 

bottom of page